#1 2009-12-26 17:07:57

mateusz

Umiem pisać!

4817140
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 2
Punktów :   
Rok studiów: I

Polskie Towarrzystwo Chemiczne

Witajcie!
Jestem studentem I roku i chciałbym wiedzieć, co sądzicie o Studenckiej Sekcji Polskiego Towarzystwa Chemicznego? Czy warto się zapisywać i tego typu rzeczy. Bo po prostu nie wiem czy opłaca mi się szukać osób wprowadzających, jeśli jedynym profitem będzie możliwość "pochwalenia" się członkostwem w Towarzystwie.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline

 

#2 2010-01-08 12:23:26

Pawel Tokarz

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 15
Punktów :   

Re: Polskie Towarrzystwo Chemiczne

Hej!

(Przepraszam, że tak późno odpowiadam, nie mam netu w domu)

Członkowstwo w SSPTChem daje pewne możliwości, aczkolwiek to jeszcze zależy, czy chcesz je wykorzystać. M. in wymienić mogę:

-zniżki w opłatach za konferencje naukowe (przykładowo: jeden ze zjazdów kosztował dla niezrzeszonych 400PLN dla zrzeszonych 300PLN)

-darmowa (tzn. w ramach corocznej składki członkowskiej, bodaj 15PLN) prenumerata czasopisma "Orbital", które przedstawia stan obecnej chemii w Polsce (prawdę mówiąc nie jest to jakieś wybitne czasopismo, tylko taka gazetka, ale zawsze)

-samo "pochwalenie się członkowstwem" to też nie jest takie byle co, jeżeli planujesz starać się potem o np. doktorat, stypendia zewnętrzne (np. ministra)

-prawo głosu w istotnych dla SSPTChem zmianach (np. wybór nowych władz)


Od siebie powiem, że byłem na kilku konferencjach i nie żałuję, ani pod względem merytorycznym ani integracyjnym.

Jeżeli chodzi dalej o korzyści z udziału w konferencjach:

-możliwość poznania chemików z całego kraju a czasem i dalej (zarówno studentów, doktorantów, doktorów czy profesorów)

-wymiana doświadczeń, udział w licznych wykładach na rozmaite tematy chemiczne, bochemiczne itp., co na pewno poszerza horyzonty i to znacząco poza naszą UŁ-owską rzeczywistość

-możliwość wygłoszenia własnych refereatów na interesujące tematy (forma prezentacji ustnej albo posteru/plakatu) (a to się liczy do dorobku naukowego)

-dobra zabawa na wieczornych imprezach czy wyjściach w plener (zależnie od tego, gdzie jest konferencja)


Oczywiście 300 czy 400 PLN to i tak dużo dla studenta, ale zawsze jest spora szansa na to, by starać się o finansowanie wyjazdu z uczelni. Z taką sprawą najlepiej zwrócić się do opiekunów (licencjaci, magistranci, IPSowcy, międzywydziałowcy) lub innych pracowników (młodsi, którzy opiekuna nie mają).

Zasadniczo na każdą konferencję SSPTChemu i ASSChemu jedzie delegacja kilku członków Koła Chemików, dlatego zapraszam również do zapisania się do koła!

Jeśli idzie wreszcie o osoby polecające, to zdecydowana większość członków koła należy do SSPTChem, nie ma więc problemów z ich znalezieniem. (może wyjąwsze I rok - zwyczajnie jeszcze się nie zapisali)

Pozdrawiam!

Offline

 

#3 2010-01-08 13:38:24

mateusz

Umiem pisać!

4817140
Zarejestrowany: 2009-09-30
Posty: 2
Punktów :   
Rok studiów: I

Re: Polskie Towarrzystwo Chemiczne

Problem w tym, że nie należę do koła naukowego. ;-)
Ale powiem, że więcej się dowiedziałem od Ciebie niż z ich strony internetowej. Dzięki wielkie!

Offline

 

#4 2010-01-11 09:09:09

Pawel Tokarz

Administrator

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 15
Punktów :   

Re: Polskie Towarrzystwo Chemiczne

Heh... mówisz o stronie SSPTChem, czy Koła? Bo tą ostatnią ja robiłem;p Ale przyznaję, nie ma na niej wiele informacji, ponieważ mamy bardzo utrudniony dostęp do jej aktualizowania i rozwijania przez tą całą przeprowadzkę i zamęt w naszej sieci...

Zapraszam na spotkania koła, póki co odbyło się jedno w tym roku kalendarzowym i w niedługim czasie będzie drugie, ale nie ma jeszcze określonego terminu:)

Offline

 

#5 2010-03-03 13:02:07

Gandalf

Umiem pisać!

Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 2
Punktów :   

Re: Polskie Towarrzystwo Chemiczne

Tydzień Czarnogóry!!!! Niezwykłe krajobrazy, podzwrotnikowa bujna roślinność, niekończące się piaszczyste plaże, NAJLEPSZE DYSKOTEKI W EUROPIE – GWARANCJA NIEZAPOMNIANEJ PRZYGODY !!!
Tylko teraz: tydzień Czarnogóry w Gandalf Travel, przyjdź i zarezerwuj już teraz,promocja ważna do 7 marca.
Tydzień Czarnogóry w Gandalf Travel, Łódź Piotrkowska 193 (na rogu przy Żwirki).

http://www.gandalftravel.com/oferta/Wcz … ml#terminy

tel. +48 42 639 80 99
tel. +48 42 256 88 99
tel. +48 42 256 88 89

Offline

 

#6 2016-10-18 11:31:45

Gefuna

Parę razy coś skrobnął...

Zarejestrowany: 2016-09-28
Posty: 9
Punktów :   

Re: Polskie Towarrzystwo Chemiczne

Właśnie myślałem o takim stowarzyszeniu żeby się teraz zapisać na zimę do niego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwodomierze wrocław amazonka papuga fretka w domu busy Frankfurt Leczenie kanałowe